Nowe banknoty Algierii

Wczoraj na portalach numizmatycznych pojawiła się bardzo ciekawa informacja. W Algierii pojawiły się nowe (projekty?) banknoty.Z tego co widać na dostępnej ilustracji banknoty te mają być wykonane z polimeru i mają zupełnie inną szatę graficzną, niż to, co w tym kraju od 1977 roku jest w obiegu. To zupełne zerwanie z dotychczasową tradycją numizmatyczną.

Wcześniej w obiegu w Algierii było coś takiego: http://pioter.szkolanawigatorow.pl/rozwod-po-islamsku i takiego http://pioter.szkolanawigatorow.pl/chinski-satelita

Najciekawsze jest to, że na chwilę obecną o banknotach tych nie informuje na swojej stronie Bank Algierii, pomimo tego, że oficjalnie banknot ten w obiegu jest od 26.10.2022. Wiemy na dziś tylko tyle, że banknot ma wymiary 155 x 72 mm i oficjalnie został wydrukowany w drukarni bankowej w Algierii.

Tyle, że patrząc na wcześniejsze banknoty Algierii, to jeszcze do niedawna Algieria nie posiadała nie tylko technologii do druku banknotów polimerowych, ale kraj ten miał problemy nawet z drukiem zwykłych papierowych banknotów. I nagle pojawia się coś takiego.

Jesli popatrzymy na politykę zagraniczną Algerii w październiku, to dowiemy się, że częstym gościem w Algierii była ostatnio francuska premier Elisabeth Borne. Również Emmanuel Macron dość często pojawiał się w Algierii. Oficjalnie chodziło o załatwienie dostaw gazu do EU, ale jak widać chodziło nie tylko o to. Pojawiają się bowiem informacje, że za otrzymane za gaz pieniądze Algieria chce zakupić rosyjską broń.

I tu pojawiają się dodatkowe pytania. Czy rzeczywiście w chwili obecnej Rosja ma możliwości, nawet nie tyle eksportu, a wogóle produkcji broni? Czy nie ma to być po prostu ukrycie finansowania rosyjskiej machiny wojennej przez Francję? W zamian za przekazanie nowych technologii oraz podpisanie kontraktów po zwyżonych cenach (bowiem obecnie ceny gazu już spadły do poziomu z marca/kwietnia)? I czy zawyżenie kontraktów na gaz z Algierii nie było akurat podstawową przyczyną wysadzenia gazociągu Nord Stream?

tagi: wojna  rosja  francja  algieria  banknot

1 listopada 2022 07:24

Matka-Scypiona @Pioter
1 listopada 2022 09:09

Algieria chce kupować broń w Moskowii... Głupi czy ślepi? A może do wojen plemiennych wystarczą im morgensterny?

Pioter @Matka-Scypiona 1 listopada 2022 09:09
1 listopada 2022 09:26

Ja w ten komunikat nie wierzę. Bo jeszcze niedawno chcieli do Rosji broń sprzedawać. Moim zdaniem to tylko kanał finansowania rosyjskiej armii wybrany przez Francję.

saturn-9 @Pioter 1 listopada 2022 09:26
1 listopada 2022 11:00

To raczej wygląda na incjatywę dyplomatyczną jakiegoś 'bractwa szarego'.

Ta data wypuszczenia w obieg dnia 26 to rzecz wiadoma jest jeszcze 10 + 3x2 i to też boskie odniesienie.

Nawet na załączonym banknocie podano numer/cynk/proteze "27" a to znane i cenione w  'bractwach szarych i czarnych bractwach' odniesienie do po trzykroć dziewięć. Więc, o ile faktycznie coś takiego już jest albo wkrótce będzie w obiegu, to wygląda na faktyczne przeciągnięcie dumnych wychowanków szkół wojskowych w Moskwie na stronę 'wspólnoty wartości, interesów i celów'.

Jeżeli już ktoś to finansuje to chyba Berlin aby mieć spokój na południowym europejskim froncie. Głodna Hiszpania, głodne Włochy no i ta głodna stara kokota, która kręci dyplomatyczne piruety [podział pracy w tandemie F+D] dla zachowania spokoju na froncie wewnętrznym nie tylko u siebie.

saturn-9 @saturn-9 1 listopada 2022 11:00
1 listopada 2022 11:07

'Chiny mówią cicho ale wyraźnie'... [27.10.2022]

Magazynier @saturn-9 1 listopada 2022 11:07
1 listopada 2022 12:39

Ale pod tym linkiem jest tylko strona tytułowa i lista artykułów. Daj jakiś inny link.

Magazynier @Pioter 1 listopada 2022 09:26
1 listopada 2022 12:40

Sceptycyzm przedmówcy podzielam. Plus za czujność.

saturn-9 @Magazynier 1 listopada 2022 12:39
1 listopada 2022 19:11

U mnie działa, po przeskoczeniu dwóch płotków ...

Blog TICHYS..., uznana przez przekornych 'Putinversteher' w D za atlantycką agenturę wpływu na niemieckojęzyczny obszar,  wrzuca taki wstep:

Jeśli sygnał Xi zostanie zrozumiany w Waszyngtonie, nie tylko dwustronna polityka chińsko-amerykańska może rozpocząć nową fazę, ale wspólna praca nad ograniczeniem wpływów rosyjskich może sprawić, że Ziemia stanie się trochę bardziej pokojowa. Nie należy lekceważyć nieoczekiwanego zwrotu chińskiego przywódcy.

Może to i fake ale synchronizacja dat z Algierią skusiła do wrzucenia. Czas pokaże co jest grane za kulisami.

Całość wkleiłem i wysłałem do domu.